Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Antalya 29°C
Az Bulutlu

DEĞİŞİM ZAMANI GELDI MI ?

DEĞİŞİM ZAMANI GELDI MI ?
REKLAM ALANI

Antalya yine tarihi günlerinden birini yaşıyor. 19 Şubat 2022 günü Antalya’nın en kalabalık üye sayılarından birine sahip Antalya Emlakçılar, Galericiler ve İş Takipçileri Odası başkanı seçimleri yapılacak. Seçimin En büyük ve aynı zamanda en genç Başkan adayı Sayın Ömer ŞAHBAZ ile Seçim sürecini değerlendirdik.

Açıklama yok.

Sayın ŞAHBAZ, Seçim heyecanı gittikçe artıyor. Havalar ısınıyor, sizin cephenizden seçim sürecini bize değerlendirebilir misiniz ?

Tekrar hos geldiniz. Bize böyle bir fırsat verdiğiniz için teşekkür ederim. Sizin de dediğiniz gibi Antalya için çok önemli bir gün, bu seçim aslında on binlerce insanı doğrudan ilgilendiriyor. Biz olaya diğerlerinden biraz daha farklı bakıyoruz belki, ama uzaktan bakmakla yetinmiyoruz. Olaylara daha yakından bakıp içerisinde yer almaya çalışıyoruz. İnsanlara bakış acımızı aktarmak için, gece gündüz demeden kapı kapı dolaşıp düşüncelerimizi aktarmaya çalışıyoruz.

Düşünün büyün dünya da seçimler belli aralıklarla yapılır. Aslında bu bir tekliftir insanlara. Değişim zamanı gelmiştir ve denilir ki “Değiştirin” Sadece değiştirmekle kalmayın veya sırf değişim olsun diye değiştirmeyin, “Geliştirin”. Çünkü belli bir zamandan sonra insanlar yerlerine alışırlar. Bu da maalesef gelişimin önünü tıkar. Biz de bu gelişim için tekrar aday olduk.

Muhabir: Sanırım en genç aday sizsiniz? Bu avantaj mi ?

Sizin de bahsettiğiniz gibi ben bu seçimdeki en genç adayım. Çünkü dönem artık bizim dönemimiz olmalı. Aday olduğumuz oda eskisi gibi emeklilerin ek gelir getirmek için yaptığı bir meslek grubunun odası değil. Artık birbirinden zeki, akıllı, becerikli, bu işi meslek olarak yapmaya kendini adamış insanların ağırlıkta olduğu bir meslek. Her şey gelişti. Her şey değişti, Eski düzen den geriye hiç bir şey kalmadı. Sadece yönetim kaldı. İnşallah o da önümüzdeki seçimde bizimle beraber gençleşecek. Biz bunun daha da gençleşmesi için çaba göstereceğiz. Genç dinamik bir nesil var ülkemizde. Ancak genç ve dinamik bir yönetimle daha ileriye gidilebilir. Biz bu inanca sahibiz. Bunu da inşallah ortaya koyacağız

Muhabir : Yönetimle ilgili eleştirileriniz, veya gördüğünüz eksiklikler neler. Neden Başkanlığa adaysınız ?

Bakın ben tekrar aynı şeyleri vurgulayacağım. Emlakçılar, Galericiler ve İş Takipçileri Sadece Antalya değil tüm Ülkede ekonomiye en çok katkı sağlayan meslek branşlarından bir tanesidir. Bizim odamız da kayıtlı her bir üyemiz bizim için inanılmaz değerli. Küçük büyük demeden odamıza kayıtlı her bir esnafımızın gelişimi ve başarısı Bizim odamızın başarısı sayılacak. Bu güne kadar işte yapılamayan buydu. Bir zamanlar Dünya’ya hükmetmiş Hanlar Hani Cengizhan in müthiş bir sözü var. “Sakın küçümsemeyin, Bir çivi bir nalı, Bir nal bir atı, bir at bir orduyu, bir ordu koca bir ülkeyi kurtarır. Bizim sevdamız oda, başkanlık, para pul değil. Bizim sevdamız ülkemiz.

Açıklama yok.

Muhabir : Secimler de üyelere bir mesajınız var mı?

Oda seçimlerinde oy kullanabilecek her bir üyemiz, bilmelidir ki çok büyük bir ailenin bir ferdidir. Biz Ailemize sahip çıkılması gerektiğini, ailemizin korunması, kollanması haklarının aranması gerektiğine inanıyoruz. Biz üyelerimizle mazbatamızı aldığımız günden itibaren aile olduğumuzu ispatlayacağız. Seçime 3 ay kala ziyaretler de bulunup, yıllarca kabuğumuza çekilip, ailemizi unutmayacağız. Sadece ileriye bakıp geçmişi unutturacağız. Ben kazandım gerisinden banane diyenlere inat, kazandırmadan kazanmayı helal görmeyeceğiz. Araba kullananlar bilir. Arabanın ön camı kocamanındır. Ama dikiz aynası ufacık. Neden bilirmisiniz? Geçmişi geride bırakın. Geleceğe daha büyük pencereden bakılsın diye. Biz ileriye ama hep ileriye bakacağız.

HABER:OSMAN AKGÜL

REKLAM ALANI
Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish